Online miseközvetítés pünkösdvasárnap, május 31-én a külföldön élő magyaroknak

with No Comments

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Külföldi Magyar Lelkipásztori Szolgálata az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz.

hirdetés

Pünkösdvasárnap, május 31-én 10 órai kezdettel a világ magyarsága, illetve a külföldi magyarok számára ünnepi szentmisét mutat be a budapest-gazdagréti Szent Angyalok-templomban Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök.

A szentmisét az Apostol Televízió élő adásban közvetíti, amely az interneten is követhető. Az online adást követően a szentmise visszanézhető a televízió YouTube-csatornáján.

A szentmise közvetítése a nemzeti összetartozást fejezi ki a világjárvány okozta nehéz helyzetben. Alkalmas idő arra, hogy elmélyítsük Istenbe vetett hitünket és bizalmunkat, és hogy közösen imádkozzunk egymásért, főképpen szeretteinkért, magyar testvéreinkért és minden embertársunkért.