Online miseközvetítés március 15-én külföldön élő magyaroknak

with No Comments

Nemzeti ünnepünkön, március 15-én, vasárnap délelőtt 10 órai kezdettel a világ magyarsága, illetve a külföldi magyarok számára ünnepi szentmisét mutat be a gazdagréti Szent Angyalok-templomban Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök.

A szentmisét az Apostol Televízió élő adásban közvetíti, amely az interneten is követhető. Az online adást követően a szentmise visszanézhető a televízió YouTube-csatornáján.

A szentmise közvetítése nemzetünk összetartozását fejezi ki a világjárvány okozta nehéz helyzetben. A koronavírus okozta veszélyhelyzet „alkalmas idő arra, hogy meglássuk a testvériség és az egymással összekapcsoló, felbonthatatlan kötelékek értékét” (Peter Turkson). A szentmisében imádkozunk külföldön élő magyar testvéreinkért és minden bajba jutott embertársunkért.

Fotó: Lambert Attila

Magyar Kurír