Ferenc pápával a járvány miatt szomorkodókért imádkozzunk

with No Comments

„Ma, ezen a szentmisén imádkozzunk mindazokért, akik szomorúságtól szenvednek, mert magányosak, mert nem tudják, hogy milyen jövő vár rájuk vagy mert nem tudják ellátni családjukat, mert nincs pénzük, nem találnak munkát. Nagyon sokan szenvednek a szomorúságtól. Ma értük imádkozunk”.  

A kereszténység egy Jézussal való találkozás

Homíliájában a pápa a vasárnapi evangéliumi szakaszhoz (Lk 24, 13-35) fűzte elmélkedését, amely a feltámadt Jézus és az emmauszi tanítványok találkozását beszéli el és azt, hogy a két tanítvány hogyan ismerte föl az Urat a kenyértörésnél.

„Hányszor hallottuk, hogy a kereszténység nem pusztán egy tan, nem egy viselkedési mód, nem egy kultúra. Igen, a kereszténység mind ez, de a legfontosabb és az első a találkozás. Egy személy azért keresztény, mert találkozott Jézus Krisztussal, hagyta, hogy találkozhasson Ővele” – kezdte szentbeszédét Ferenc pápa.

Forras: https://www.vaticannews.va/hu/papa/news/2020-04/papa-vasarnap-mise-szomorkodo-jarvany-vigasz-jezus.html