2018. Karácsonyi üdvözlet Montrealból – Szabolcs atya

with No Comments

… Mint a futó tűz, úgy rohant keresztül A városon, hogy Jézus földre szállt! Az, aki él az Isten jobbja mellett, S bennünket egykor üdvösségre vált! Az emberek kábán futottak össze: “Hallottad? Itt van! Jézus légy velem!” S dadogva, sírva tört ki a szívekből Gyötrő sóvárgás, édes félelem. És a király föltette koronáját, Az érsek drága püspök-süvegét, És grófok, bárók kapkodták magukra A forgós kucsmát, bársonyos zekét. Vöröslő fáklyák gyúltak ki az éjben. Az utca forrott, mint a tenger-ár. S a nagyszerű processzió megindult, Keresni Jézust: Hol van? Merre jár? …

Ábrányi Emil: Jézus karácsony-fája

Ezekkel a gondolatokkal kívánok áldott, békés Karácsonyt és nagyon boldog és sikeres Új Esztendőt!

Licskó Szabolcs, plébános